ALEXANDER CHAUSHIAN | TŠELLO

Posted on

Noorema generatsiooni parimate tšellistide hulka kuuluv Aleksander Chausian on soleerinud selliste orkestrite ees nagu Londoni Kuninglik Filharmooniaorkester,  Academy of St Martin in- the-Fields, Londoni Mozarti mängijad, Viini Kammerorkester, Orchestre de la Suisse Romande ja Armeenia Filharmooniaorkester. Ta on esinenud maailma parimates kontserdisaalides nagu Londoni Royal Festival Hall, Kuninganna Elizabethi ja Wigmore’i saalid, Giuseppe Verdi saal Milanos, Viini Kontserdimaja, Tokyo Suntory, New Yorgi Carnegie ja Boston Symphony Hall. Oodatud külalisesinejana paljudel tunnustatud muusikafestivalidel tegutseb Aleksander samal ajal ise nii Küprose Pharose rahvusvahelise kammermuusikafestivali kui ka Jerevani festivali kunstiline juhina.

Aleksander Chausiani muusikaõpingud said alguse Armeenias, jätkusid seejärel Menuhini koolis ja Guildhalli Muusika- ja Teatrikoolis Londonis ning 2005. aastal lõpetas ta Berliini Kunstiülikoolis. Chausian on võitnud mitmeid rahvusvahelisi konkursse, sh XII rahvusvaheline Tšaikovski-konkurss Moskvas ja ARD konkurss Saksamaal.  New Yorgi Noorte Kontsertartistide programmi raames on ta esinenud pea kõikjal Ameerika Ühendriikides.

Aleksander Chausian on musitseerinud koos Yehudi Menuhini, Julia Fischeri, Levon Chilingiriani, Juri Bašmeti, Diemut Poppeni, François Frédéric Guy’ ja Emmanuel Pahudiga. Tema peamiseks kammermuusikapartneriks on aga pianist Jevgeni Sudbin, kellega koos on tehtud mitmeid salvestusi plaadifirmale BIS. Sama firma egiidi all hiljuti ilmunud plaat, kus Aleksander esineb Armeenia Filharmooniaorkestri solistina, pälvis ajalehe “Independent” nädala albumi tiitli.