JAN JIRACEK VON ARNIM | KLAVER

Posted on

Muusikute peres sündinud Jan Jiracek von Arnimi näol on maineka muusikaajakirja BBC Music Magazine hinnanguil tegu oma generatsiooni ühe väljapaistvamaima pianistiga. Juba kümneaastaselt võitis ta Hamburgis Steinway konkursi, millele järgnes vaid aasta hiljem ametlik debüüt Mozarti klaverikontserdiga kodulinnas Hannoveris. Järgnesid õpingud Berliini Kunstide Ülikoolis Hans Leygrafi juhendamisel, võidud Busoni-konkursil Itaalias ja Maria Canalsi konkursil Hispaanias. Edukas esinemine X Van Cliburni (USA) konkursi finaalis tõi kaasa üle 80 kontserdist koosneva turnee Ameerika Ühendriikides. Lisaks on esinenud Washingtoni Kammerorkestri solistina Kennedy Keskuses Washingtonis, Riverside’i Sümfooniaorkestri ees New Yorgi Lincolni keskuses ja Fort Worthi Sümfooniaorkestriga Bassi kontserdisaalis.

Von Arnim on üles astunud ka pea kõikides Euroopa tuntuminates kontserdisaalides, sh Müncheni Herkulessaal, Berliini Filharmoonia, Londoni Steinway-saal, Pariisi Cortot-saal, Barcelona Palau de musica, Zürichi Tonhalle, Viini Kontserdimaja ja Musikverein ning Lepizigi Gewandhaus. Tema mäng on kõlanud selliste Euroopa raadio- ja telejaamade vahendusel nagu ZDF, BBC, SFB Berlin, Deutschlandradio, Radio Hilversum, Radio Stockholm ja Radio France.

Kontserttegevusele lisaks on Von Arnim ka hinnatud pedagoog. Ta õpetab 2001. aastast Viini Muusika ja Esituskunstide Ülikoolis olles ühtlasi selle kooli ajaloo noorim professoritiitli pälvinud õppejõud. Lisaks viib ta regulaarselt läbi meistrikursusi nii Euroopas, Aasias kui Põhja-Ameerikas ning osaleb prestiižsete rahvusvaheliste konkursside žüriide töös olles 2011. aastast ühtlasi Viini Beethoveni rahvusvahelise konkursi esimees ja kunstiline juht.