SOFIA GULYAK | PIANO

Posted on

Sofia Gulyak on lõpetanud Kaasani Riikliku Konservatooriumis prof. Elfiya Burnaševa klaveriklassi, täiendanud end seejärel „Incontri col Maestro“ akadeemias Boris Petrušanski käe all Itaalias ning lõpetanud 2011. aastal Londoni Kuningliku Muusikakolledži, kus tema õpetajaks oli klaveriosakonna juhataja Vanessa Latarche.

Sofya on võitnud mitmeid prestiižseid konkursse. Esimese naisena Leedsi rahvusvahelise konkursi ajaloos pälvis ta 2009. aastal I preemia ja printsess Mary kuldmedali, millele järgnes rida uusi võite Willam Kapelli nim. Rahvusvahelisel konkursil Ameerika Ühendriikides, Maj Lindi nim. Konkursil Helsingis, Tivoli konkursil Kopenhaagenis, Gyeongnami rahvusvahelisel konkursil Lõuna-Koreas ja Allegro vivo konkursil San Marinos.

Sofya on esinenud pea kõikides maailma parimates kontserdisaalides nagu Milaano Verdi saal, Pariisi Cortot, Gaveau ja Pleyeli saalid, Moskva Konservatooriumi, Berliini Kontserdimaja, Leipzigi Gewandhaus ja Helsingi Finlandia saal, Manchesteri Bridegwater ja Los Angelese Walt Disney saal, Berni Kuursaal ja Kopenhaageni Tivoli saal.

Solistina on Sofya üles astunud Soome Raadio Sümfooniaorkestri, Peterburi, Rio de Janeiro, Liverpooli, Hallé, Bukaresti, Oulu ja Helsingi Filharmoonikute, Kopenhaageni ja Baltimore’i sümfooniaorkestri ning Prantsuse rahvusorkestri ees. Ta on oodatud külaline ka paljudel nimekatel festivalidel, sh Ruhri klaverifestival Saksamaal, Villa d’Este Liszti festival Itaalias, Nordlys-festival Norras, Ravello ja Sorrento festivalid. Sofya armastab mängida ka kammermuusikat olles koos musitseerinud nii Wihani, Chilingiriani, Arianna kui Veneetsia keelpillikvartetiga, Inglise Kammerorkestri solistidega, viiuldajate Olivier Charlie ja Marianne Pikettyga, aldikunstnik Tatjana Masurenko, tšellistide Quirine Vierseni ja Yuki Itoga. Tema mäng on kõlanud radio- ning telekanalites Poolas, Prantsusmaal, Itaalias, Saksamaal Ameerika Ühendriikides, Soomes, Taanis, Serbias, Uus-Meremaal, Mehhikos ja Ühendkuningriigis (BBC3 ja BBC4). Käesoleval ajal töötab Sofya aga professorina Londoni Kuninglikus Muusikakolledžis.