ANNETTE JAKOVCIC | TSELLO

Posted on

Kolmanda põlvkonna tšellist oma perekonnas, on Annette Jakovcicit kutsutud esinema kontsertidele läbi Ameerika Ühendriikide, Euroopa ja Aasia ning teda on kiidetud tema “läbipaistva… südant valutavalt siira” kõla eest (Richard Dyer, Boston Globe).

Annette on esinenud festivalidel nagu Prantsusmaal toimuv Raveli festival, Kataloonias toimuv Pau Casalsi festival, Austrias toimuvad Allegro Vivo ja ConcertiCorti, Šveitsis toimuvad Lavaux Classic, Niederlenzer Musiktage ja Gstaadi Menuhini festival, Serbias toimuv Festival Neo ja Ameerika Ühendriikides toimuv Yellow Barn Young Artist Program. Märkimisväärsete kammermuusika partnerite hulka on kuulunud Pierre Amoyal, Ettore Causa, Pavel Vernikov, Gérard Poulet, Péter Nagy ja Tamás Varga. Annette on osalenud meistriklassides tunnustatud muusikute juures, nagu Maxim Vengerov, Steven Isserlis, Ivan Monighetti, Philippe Muller ja Gary Hoffman.

Annette alustas õpinguid Wendy Warneri juures. Bakalaureusekraadi omandas ta Bostoni New England Conservatory’s Laurence Lesseri juhendamisel. Teda juhendasid Clelandi ja Juilliardi kvarteti liikmed ning kammermuusikuna võitis ta esimesed kohad Plowmani ja Fischoffi kammermuusika konkurssidel. Ta oli ka keelpillikvarteti stipendiat Bowdoini rahvusvahelisel suvefestivalil ja Juilliardi keelpillikvarteti seminaril.

Annette kaitses magistrikraadi Salzburgi Mozarteumi Ülikoolis Clemens Hageni klassis. Õpingute ajal esitas ta Beethoveni Tripelkontserti solistina Salzburgi Festspielhausis Mozarteumi Ülikooli orkestri saatel. Samuti kutsuti teda esinema kontserdiga Stiftung Mozarteumi organisatsiooni egiidi all.

Aastast 2022 mängib ta regulaarselt Viini Filharmoonikute Orkestriga akadeemiaprogrammi liikmena. 2023. aastal võitis ta Viini Filharmoonikute Akadeemia Fritz Leitermeyeri keelpillikonna võistluse. Praegu õpib ta Berliini Hanns Eisleri Muusikakõrgkoolis Nicolas Altstaedti juures.

Annette mängib 1742. aasta Andrea Castagneri tšellol Pariisist, mis kuulus varem tema vanaisale.