BORIS ABRAMOV | VIIUL

Posted on

Ülistatud kui “väljapaistvate tehniliste saavutuste ja erakordse muusikalise talendiga viiuldaja” (Fanfare Magazine), on viiuldaja Boris Abramov kujunenud mitmekülgseks artistiks, esinedes üle maailma nii solistina kui ka kammermuusikuna ja orkestrimuusikuna.

Hr Abramov alustas viiuliõpinguid 6-aastaselt ja jätkas õpinguid USA-s Columbuse osariigi ülikooli Schwobi muusikakoolis maineka viiuldaja ja pedagoogi Sergiu Schwartzi juures. Õpingute ajal on hr Abramov pälvinud arvukalt auhindu riigi- ja rahvusvahelisel tasandil, sealhulgas auhinna 2009. aasta Pablo de Sarasate rahvusvahelisel konkursil Pamplonas, Hispaanias. 2021. aastal sai hr Abramov Columbuse osariigi ülikoolilt noore vilistlaspreemia “kõrgelt hinnatud tegevuse eest ülikooli lõpetamise järel ja märkimisväärse panuse eest erakordsele tööle, uuringutele, vabatahtlikule tööle või teenistusele Columbuse osariigi ülikoolile”.

Hr Abramovi rahvusvaheline kontserditegevus hõlmas esinemisi solistina Jeruusalemma festivalil, Columbuses, Lagrangis, Brevardis, Auburnis ja Verde Valley Sinfonietta orkestritega, samuti sooloretsitaleid Prantsusmaal, Belgias, Eestis, Šveitsis, Norras, Venemaal ja USAs. Viimaste tegemiste hulka kuuluvad esinemised American Chamber Playersiga ning Killingtoni ja Montecito muusikafestivalidel Vermontis ja Californias. Hr Abramovi viimased kammermuusika koostööd hõlmavad maailmakuulsate esinejate seas Alexander Kobrinit, Peter Takacsit, Esther Parki, Carmine Mirandat, Kyung Eun Choid ja Chad Ibisotit.

Boris Abramovi debüütalbum “Mozart-Beethoveni viiuli- ja tšellose duettid” koos tunnustatud tšellist Carmine Mirandaga ilmus Navona Recordsi poolt suure kriitikamenuga ning pälvis hõbemedali 2017. aasta Globaalmuusikaauhindadel ja nomineeriti Hollywoodi muusikaauhindadele.

Innustunud orkestrimuusikuna tegutses hr Abramov Columbuse sümfooniaorkestri I kontsertmeistrina (2014-2023) ja teda kutsuti regulaarselt esinema sümfooniaorkestritega USA-s, sh Charlestoni, Albany, Columbuse, Hilton Headi ja Paducahi sümfooniatega.

Haridustöötajana on hr Abramov Samuel Vargase rahvusvahelise muusikafondi asepresident ning viib läbi seminare ja meistriklasse mõnedes maailma parimates muusikafestivalidel ja -asutustes. Hr Abramovi õpilased on jätkanud õpinguid mõnedes maailma parimates ülikoolides ning neil on prestiižikad kohad juhtivates orkestrites ja muusikaasutustes. Praegu töötab hr Abramov viiuliõppejõuna Schwobi muusikakoolis – Columbuse osariigi ülikoolis (Columbus, GA) ja Belmonti ülikoolis (Nashville, TN).

Hr Abramov mängib 1982. aastal Haddonfieldi, NJ-s valmistatud Sergio Peressoni viiulil.