ASAF ZOHAR | PIANO

Posted on

Iisraeli üks aktiivsemaid pianiste ja pedagooge Asaf Zohar õppis Hana Shalgi, Arie Vardi, Menahem Pressleri, Leonard Hokansoni ja Michele Blocki juhendamisel Givatayimi konvservatooriumis ja Tel Avivi Rubini Muusikakademias pälvides seejärel doktorikraadi Indiana Ülikooli muusikakoolis. Ta on end täiendanud ka Arthur Rubinsteini, Alfred Brendeli, Christoph Eschenbachi, Eugene Istomini, Leon Fleisher i ja Claude Franki meistriklassides. Zohar on edukalt esinenud nii kodu- kui välismaistel konkurssidel, sh Pretorias, Sydneys, Viinis ja Robert Casadesuse konkursil Clevelandis.

Asaf Zohar on soleerinud pea kõigi Iisraeli juhtivate orkestrite ees, ent eriliselt tihe koostöö seob teda Iisraeli Filharmooniaorkestri ning dirigentide Zubin Mehta, Gary Bertini, David Robertsoni, Mendi Rodani, Noam Sheriffi, David Shaloni, Jan Pascal Tortelier’ ja Urs Schneideriga. Rohekarvulised sooloesinemised on viinud Ameerika Ühendrikidessse, Austriasse, Saksamaale, Prantsusmaale, Suurbritanniasse, Hispaaniasse, Itaaliasse, Venemaale, Gruusiasse, Indiasse, Lõuna-Aafrikasse, Austraaliasse ja Jaapanisse.

Soolokarjäärile lisaks on Asaf Zohar ka tunnustatud pedagoog, kes käesoleval ajala õpetab klaverit Tel-Avivi Ülikooli Buchmann-Mehta muusikakoolis olles ühtlasi ka selle kooli klaveriosakonna juhataja. Peale selle annab ta tunde Givatayimi konvservatooriumis ja Jeruusalemma muusikakeskuses. Enne seda õpetas ta klaverit Jeruusalemma Muusika- ja Tantsuakadeemias, kus tegutses paralleelselt nii klaveriosakonna juhataja kui ka esituskunstide teaduskonna dekaanina.

Õppetööle lisaks on Zohar Iisraelis viimastel aastatel äbi viinud terve seeria loeng-kontserte, mis räägivad lähemalt Beethoveni klaverisonaatidest ja Mozarti kontsertidest, ent käsitelvald üldisemalt ka Chopini, Brahmsi, Schuberti ja Schumanni klaveriloomingut.