TIMUR YAKUBOV | VIOOLA

Posted on

1976. aastal Moskvas sündinud vioolamängija Timur Jakubov on õppinud Gnessini Muusikakoolis N. Fichtengoltzi ja E. Ozoli juhendamisel, Moskva Riiklikus Konservatooriumis professorite S. Kravtšenko, A. Košvanetsi ja D. Šebalini juures ning täiendanud end Genfi Konservatooriumis, kus tema õpetajateks olid G. Takacs-Nagy ja M. Kiener.

Vioolasolistina on Jakubov üles astunud Venemaal, Šveitsis, Ameerika Ühendriikides ja mujal. Kammermuusikuna on ta teinud koostööd mitmete tänapäeval silmapaistvate artistidega, kelle hulka kuuluvad B. Kuijken, A. Ogrintšuk, M. Rõsanov, B. Brovtsyn, B. Andrianov, G. Lipkind, P. Bruns, N. Gvetadze  ja paljud teised. Keelpillikvarteti „Quatuor Fratres” liikmena pälvis Jakubov rahvusvahelisel kammermuusikakonkursil Caltanissettas, Itaalias, 2000. aastal peapreemia, kuid määravaks said kvarteti esinemised Santanderi festivalil Hispaanias, millest sai alguse koostöö Hagen-kvarteti liikme R. Schmidtiga ning paljude teiste kammermuusikakorüfeedega – Valentin Berlinskiga (Borodin-kvartett), Philippe Audoliga (Quatuor Ludwig), Sandor Devichiga (Bartok-kvartett) ning Sigiswald ja Barthold Kuijkeniga. 2005. aastal pälvis „Quatuor Fratres” I preemia Genfi Konservatooriumi Sõprade ja Vilistlaste Assotsiatsiooni rahvusvahelisel kammermuusikakonkursil (Concours de Musique de Chambre de l’Association des Amis et Anciens Elèves du Conservatoire Supérieur de Musique de Genève) ning aasta hiljem, 2006, esimese auhinna rahvusvahelisel konkursil „Musica Antiqua” Brügges, Belgias.

2009. aastast mängib Timur kaasa ka Aviv-kvartetis, mis on üles astunud pea kõigis Euroopa tuntuimates kammermuusikasaalides nagu Wigmore Hall ja Southbank Centre Londonis, Konzerthaus Viinis, Alte Oper Frankfurdis, De Doolen Rotterdamis ja Concertgebouw Amsterdamis.

Aastatel 2014-2015 töötas Jakubov „Orchestra of the Age of Enlightenment” vioolarühma külaliskontsertmeistrina ning 2016. aastast Hollandi Residetie Orkestri vioolarühma kontsertmeistrina. Lisaks soolo-, kammermuusiku- ja orkestrandikarjäärile on Jakubov ka innukas pedagoog – ta on 2008. aastast tegev  Genfi Muusikakõrgkoolis prof. Takasc-Nagy assistendina ja Genfi Konservatooriumis viiuliprofessorina ning 2016. aastast vioolaprofessorina Haagi Kuninglikus Konservatooriumis.