DMITRI BULGAKOV | OBOE

Posted on
DMITRI BULGAKOV | OBOE | HIIUMAA
Festivali koordinaator

Dmitri Bulgakov on nii Hiiumaa Homecoming festivali kui ka 2022. aasta veebruarini Moskvas toimunud tuntud Homecoming festivali asutaja.
Dmitri on sündinud 1978. aastal Moskvas ning täiendanud end Venemaal ja Saksamaal tuntud professorite Ivan Pušetšnikov juhendamisel Gnessini muusikakoolis ja Gernot Schmalfuse juhendamisel Detmoldi kõrgkoolis.
Ta osales paljudel rahvusvahelistel kammermuusika festivalidel, sealhulgas Elba, Graz, Oldenburgh kammermuusika festivalidel jpt.
Koostöö erinevate orkestritega tõi ta kolmele mandrile, esinedes paljudes Euroopa riikides, Mehhikos ja Jaapanis Dmitri Sitkovetski, Lev Markizi, Vladimir Ziva ja Juri Bašmeti juhtimisel.
Bulgakov on pälvinud arvukalt tunnustust oma salvestusprojektide eest, mille hulka kuuluvad J.S.Bachi ja Alfred Schnittke muusika salvestused plaadifirmale Quartz (2010) koostöös flötist Maria Alikhanovaga, ning ka Bachi Goldbergi Variatsioonide transkriptsiooni väljaanne, mis oli spetsiaalselt loodud Homecoming Woodwind ansamblile tuntud vene helilooja Andrei Eshpai poolt (2005).
Dmitri Bulgakov on mitmete rahvusvaheliste ja riiklike konkursside , sh Lauchmanni konkursi võitja Kölnis Saksamaal, TWIYCA Ühendkuningriigis ja ülevenemaalise konkursi võitja Peterburis. Lisaks pälvis ta Saksamaal mainekaid DAADi ja GWK saavutusauhindu.
Dmitri oli Gnessini muusikakooli ning Moskva Tšaikovski Konservatooriumi õppejõud. Alates 2016. aastast töötab Dmitri Eesti Muusika-ja Teatriakadeemias oboeprofessorina.