DMITRI BULGAKOV | OBOE

Posted on
DMITRI BULGAKOV | OBOE | HIIUMAA
Festivali koordinaator

1978. aastal Moskvas süninud Dmitri Bulgakov on rahvusvaheliselt tuntud ja hinnatud oboemängija. Ta lõpetas Gnessini Muusikakooli Ivan Pušetšnikovi juures ning õppis seejärel Detmoldi Muusikakõrgkoolis Saksamaal Gernot Schmalfussi juhendamisel. Bulgakov on edukalt osalenud nii Venemaa kui ka rahvusvahelistel konkurssidel: ta on Venemaa riikliku noortekonkursi, Venemaa puhkpillimängijate konkursi, Kölni R. Lauschmanni konkursi, Ühendkuningriikide TWIYCA konkursi ning GWK, DAAD ja Triumphi auhindade laureaat.

Nõutud kammermuusiku ja solistina on ta osalenud paljudel festivalidel, sealhulgas Grazi, Elba ja Oldenburgi festivalidel. Bulgakov on mänginud koos selliste dirigentidega nagu Lev Markiz, Vladimir Ziva, Dmitri Sitkovetski. Lisaks on Bulgakov teinud palju salvestusi raadios ja televisioonis. 1998. aastal asutasid Dmitri Bulgakov ja Roman Mints Moskvas Homecoming kammermuusika festivali. 2002. a aprillis kaasjuhatas Dmitri represseeritud muusikute projekti Venemaal, mis koosnes represseeritud heliloojate kahest kontserdist ja konverentsist. Festivalide korraldamise ajal nimetasid Roman Mints ja Dmitri end noorema muusikute põlvkonna mitteametlikeks liidriteks (tsiteeritud ajakirjast Vremya Novostei). 2005. aastal asutasid Dmitri ja Pavel Strugalev Homecoming Woodwindi Ensemble’i, mille esimene projekt oli Bachi Goldbergi variatsioonide esitamine, mille vene helilooja Andrei Eschpai seadis puupuhkpillikvartetile.

Praegu jagab Bulgakov oma aega Moskva Konservatooriumis ning Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias õpetamise ja interpreedina esinemise vahel.