KÄRDLA KAMMERKOOR

Posted on

Kärdla Kammerkoor loodi 2011. aastal. Koori asutaja ja dirigent on Raili Kaibald. Hoolimata oma väga erinevast taustast ja huvidest ühendab lauljaid armastus koorimuusika vastu. Kooris laulavad erinevate valdkondade ja elualade esindajad – juhid, kunstnikud, müüjad, elektrikud, õpetajad jne. 2012. aastal andis koor oma esimese jõulukontserdi, samuti on üles astutud mitmetel Hiiumaa olulistel sündmustel. Suvel 2013. esindas koor Kärdla linna Sillamäe Merepäevadel ning osales Pühalepa muusikafestivalil. 2014. aastal laulis koor laulupeol ja Hiiu Folgil. Oma tegevuses peab koor murranguliseks 2014. aasta detsembris toimunud kontserti, kus tuli ettekandele Vivaldi „Magnificat“ orkestri ja tunnustatud solistidega. Kooriga on töötanud tunnustatud dirigendid Toomas Kapten, Veronika Portsmuth, Küllike Joosing ja Valter Soosalu. Hääleseadega on abistanud Triin Ella. Koori oluliseks tegevussuunaks laulmise kõrval on Hiiumaale tuua kõrgel tasemel muusikuid. 2016. aasta suvel külastas Hiiumaad kammerkoor Voces Musicales, kes tõi esmakordselt saare publiku ette kõik Bachi motetid. Kärdla Kammerkoor on andnud Hiiumaal ühiskontserte mitmete väga heal tasemel kooridega: kammerkoor Helü, Eesti Kultuurpealinna Segakoor, EBS kammerkoor, Tartu Ülikooli Naiskoor.

2017. aastal korraldas Kärdla Kammerkoor koostöös Käina Huvi- ja Kultuurikeskusega EV 100 kingitusena kontserdi „Ilu kuulub Hiiumaale“. 2017-2018 korraldas koor mitmeid ühised kontserdikülastusi, et avardada oma silmaringi. Saarel anti mitmeid kontserte „Taas punab pihlapuu“ ( koostöös EBS kammerkooriga Emmastes) „Õhtu ilu“ Kõrgesaares ning „Valgusele“ (koostöös Stockholmi Cantuscören kooriga) Käinas ja Kärdlas. 

2019. aastal laulis koor koos Tallinna Muusikakeskkooli noormeeste ansambliga “Kolm musketäri” ning  anti ühiskontsert “Ilus oled, isamaa” Kärdla Mudilaskoori Tallinna Muusikakeskkooli Mudilaskooriga. Soovime, et koorimuusika leiaks üles palju lapsi ja noori. Koori motoks on Gideon Kremeri jagatud mõte: „Me ei taha olla mitte ainult kuulatavad, vaid kuulata ka midagi ise. Jääda hingelt nooreks ja jätkata rännakuid tundmatutel radadel koos riskantsete ideedega.