INGRID FLITER | KLAVIER

Posted on

Argentiina pianist Ingrid Fliter võlub eelkõige oma kirgliku, mõtestatud ja tundliku, ent samal ajal näiliselt mitte vähimatki pigutust nõudva mängustiiliga. Senini ainukese naispianistina pälvis ta 2006. aastal prestiižse Gilmore’i auhinna (Gilmore Artist Award), mida antakse välja iga nelja aasta tagant ning mida on seetõttu omistatud üldse väga vähestele pianistidele.

Peamiselt esinebki Ingrid Põhja-Ameerikas ja Euroopas, kus ta on soolokontserte andnud nii  Amsterdamis, Londonis (Wigmore’i ja Queen Elizabethi saalis), Southamptonis, Pariisis, Berliinis, Frankfurdis, Kölnis, Salzburgis, Milaanos, Barcelonas ja Lissabonis. Ameerika Ühendriikides debüteeris ta solistina Atlanta Sümfooniaorkestri ees vahetult peale Gilmore’i auhinna võitu, millele järgnesid kontserdid Clevelandi, Minnesota, San Francisco, St. Louise, Detroiti, Cincinnati, Milwaukee, Seattle’i ja Utah Sümfooniaorkestritega ning Kanadas Vancouveri ja Ottawa Rahvuskunstide Keskuse Orkestriga. Lisaks on ta Ameerikas üles astunud Mostly Mozarti, Grant Parki, Aspeni, Ravinia, Blossomi ja Brevardi suvefestivalidel. Muu hulgas on Ingrid esinenud Ameerika Noorteorkestri solistina nende 2015. aasta Kanada-turneel.

Lisaks on ta andnud soolokontserte Carnegie Halli Zankeli saalis ja Metropolitan Muuseumis New Yorgis, Chicago orkestri saalis ning Bostonis, San Franciscos, Vancouveris, Detroidis ning Van Cliburni Fondi egiidi all Fort Worthis.