STEFANO FERRARIO | VIIUL

Posted on

Alates 2004. aastast on Stefano Ferrario Bolzano/Bozeni Haydni orkesteri esimene kontsertmeister.
Ta on tegutsenud kontsertmeistri ja solistina Daniele Giorgi, Alfonso Scarano, Philipp von Steinaeckeri, Stefano Ranzani, Marco Angiuse ja Jeffrey Tate’i taktikepi all. Solisti ja kammermuusikuna on ta esinenud sellistel mainekatel lavadel nagu Londoni Kuningliku Muusikaakadeemia Duke’i saal, Elfo Puccini teater Milanos ja Palacio Festivaled Santanderis. Samuti on ta koos musitseerinud paljude tuntud muusikutega, kelle hulka kuuluvad Dora Schwarzberg, Salvatore Accardo ja Bruno Giuranna. Kontsertmeistrina on Stefano Ferrario teinud koostööd mitmete tunnustatud orkestritega, sh Teatro La Scala, Bayerische Kammerphilharmonie, Schleswig-Holsteini Muusikafestivali orkester, Arpeggione kammerorkester, Pomeriggi Musicali ning paljud teised sümfoonia- ja ooperiorkestrid üle Euroopa. Olles üks Pescara Colibrì kammerorkestri asutajatest, on Stefano olnud nii selle orkestri kontsertmesiter kui esinenud orkestri ees ka solisti ja dirigendina. Tema salvestusi plaadifirmale Tokyo Camerata on mängitud mitmetes olulistes maailma raadiojaamades.


Ferrario on ka silmapaistev pedagoog, kes on andmnud meistriklasse ja osalenud Bolzano Haydni orkestri egiidi all Itaalia ülikoolide haridusprogrammides.

Stefano Ferrario on lõpetanud Milano konservatooriumi, Cremona Staufferi Akadeemia ning Freiburgi ja Viini ülikoolid, kus õppis Salvatore Accardo, Rainer Kussmauli ja Dora Schwarzbergi käe all. Dirigeerimist on ta õppunud Pescara Muusikaakadeemias ja Madridi Konservatooriumi s Donato Renzetti ja George Pehlivanianuse juures. Ta on Lõuna-Tirooli Noorte Sümfooniaorkestri kunstiline juht ning juhatanud erinevaid sümfoonia-, ooperi- ja nüüdismuusikaprojekte pea kõikjal Itaalias, aga ka välismaal.