YOUNG ARTISTS

Posted on

Oleksandra Kiktenko

on sündinud 17. oktoobril 2003. Aastal 2020. lõpetas ta kiitusega Harkivi Muusikakeskkooli (praegu Harkivi riiklik Muusikalütseum) Natalia Skrebtsova klassis. Samal aastal astus ta Ukraina Riiklikku Tšaikovski Muusikaakadeemiasse prof. Oksana Ryndenko klassi.Oleksandra sai esikoha Luzerne muusikakeskuse kontserdite konkursil, võitis teise koha XIX rahvusvahelisel Hortõstsia festivali konkursil, Ukraina riikliku Prokofjevi klaverikonkursil ning Ukraina klaverimuusika rahvusvahelisel veebikonkursil UKE-Piano. Modern Music Workshop konkursil pälvis Oleksandra kolmanda koha solistina ning kaks preemiat klaveriansansambli koosseisus. Oleksandra on osalenud Gottlieb Wallischi, Vera Nosina ja Mihhail Voskresenski meistrikursustel.Ta on osalenud ka Ukraina riiklikel („Gogoli külastades“, „Aivazovsky külastades“) ja rahvusvahelistel (“Bieszczady bez granic” Sanok, Poola) festivalidel ning on andnud palju kontserte Ukrainas, USA-s, Saksamaal ja Poolas. Seoses Ukraina vastase sõjaga elab Kiktenko praegu Saksamaal Hannoveris.


Elina Kulak

Ukraina viiuldaja Elina Kulak õpib hetkel Trento Konservatooriumis Itaalias. Hiljuti lõpetas ta Ukrainas Glinka Konservatooriumi. Elina on pälvinud erinevaid auhindu, nt “Bachakademie Ukraine” osalemise tunnistus, üliõpilasansamblite konkursi esikoht lehest lugemises „La prima vista“. Ta on edukalt osalenud Ukraina riiklikul keelpillide „Brusova“ konkursil. Elina on pälvinud esimese preemia Ukraina Revutski nim. noorte heliloojate  festivali-konkursil, sai auhinna osalemise eest Borõs Ljatõšõnski üle-ukrainalise noorte heliloojate konkursi teisel etapil ning esimese preemia piirkondlikul noorte heliloojate konkursil “Meie hingede katedraalid” (Собори наших душ) kammermuusika ning akadeemilise muusika nominatsioonides. Elina on gastroleerinud koos Harkovi Sümfooniaorkestriga, osalenud Harkivi muusikafestivalil, Väikeses barokkakadeemias ja keelpillikvartetis “Mom’s Band”. Samuti ta annab lastele viiuli eratunde ning räägib vabalt ukraina, vene, inglise ja itaalia keelt.Hetkel viibib Elina sõja tõttu Itaalias.


Irina Marchuk

Irina Marchuk on 21-aastane Ukraina viiuldaja, kes sündis Chernivtsi linnas. Irina on aktiivne nii solistina, kui ka orkestrandi ja kammermuusikuna.

Irina on kaks viimast aastat õppinud Lvivi Riikliku Muusikaakadeemias Igor Pulatiuki klassis ning enne seda lõpetas ta Sidor Vorobkevitši nimelise Konservatooriumi.

Ta on pälvinud mitmeid auhindu muusikakonkursidel, sealhulgas I preemiat rahvusvahelisel konkursil “Golden Violin” ning III preemiat konkursil “Khortytsa Chords”. Irina kammeransambel on samuti võitnud esikoha konkursil “Magic Strings” Chernivtsi linnas.


Inna Herasymenko

Inna Herasymenko on Harkivi I.P. Kotljarevski Kunstiülikooli klaveriosakonna esimese aasta magistrant. Aastal 2017. lõpetas ta kiitusega Zaporižžja Maiboroda nim. Muusikakolledži. Hiljem omandas ta kiitusega bakalaureusekraadi Harkivi Riiklikus Kunstiülikoolis. Inna on erinevate vabariiklike ja rahvusvaheliste konkursside laureaat. Aastal 2019. võitis ta peaauhinna Ukrainas Zaporožžis toimunud rahvusvahelisel konkursil „Accords of Khortystia“ kammermuusika kategoorias ning samal aastal võitis ta peaauhinna Rahvusvahelisel Kammermuusika konkursil Harkivis. 2020. aastal võitis ta Instanbuli rahvusvahelise harfifestivali konkursil II preemia ning 2022. aastal pälvis ta

kontsertmeistrina I preemia Ukraina-Itaalia rahvusvahelisel konkursil “Complimenti per accompagnamento“. Oma kodumaal võttis ta aktiivselt osa nii erinevatest kontsertidest kui ka festivalidest („Muusika on mu kodu“, „Harkivi assambleed”). Ta esineb kontsertidel solistina, orkestrisolistina, kammermuusikuna ning kontsertmeistrina. Inna on Harkivi kunstikooli õpetaja ja kontsertmeister.Tema hobideks on reisimine, lugemine ja fotograafia. Seoses Ukraina vastase sõjaga elab Inna praegu Poolas.


Nadia Stadna

Nadia Stadna on noor pianist, kes hetkel omandab magistrikraadi Trento Konservatooriumis. Ta lõpetas Glieri nimelise Muusikaakadeemia aastal 2021 ning samal aastal oli võetud vastu Ukraina Riiklikku Muusikaakadeemiasse.

Nadia on võitnud mitmeid konkursse, sealhulgas saavutas esikoha rahvusvahelisel konkursil “Chopin Spring” (Lutsk, Ukraina). Samuti pälvis Nadia 2. koha VI Nüüdismuusika Interpreteerimise Pianistide konkursil Kiievis ning jõudis finaalvooru III Rahvusvahelisel noorte muusikute konkursil “Палескі агеньчык” Valgevenemaal.

Nadia on osalenud Roman Lopatynsky, Vadim Gladkovi ja Oleksandr Leonovi meistrikursustel.

Seoses sõjaga Ukrainas, elab Nadia hetkel Itaalias.


Anna Serohina

Flötist Anna Serohina õpib praegu esimest aastat R.Glieri nim. Muusikaakadeemias. Vaatamata oma noorele eale, on Anna võitnud juba mitmeid auhindu riiklikel, rahvusvahelistel ja online konkurssidel Ukrainas, Itaalias, Tšehhis ning Rumeenias. Ta on osalenud ka Erasmus+ programmis Poolas.Väljaspool kooli mängis ta filmis üht orkestrimuusiku rolli, samuti osales muusikaklipi-ja albumi salvestamises. Hetkel viibib Anna Ukrainas.


Sofiia Yavorska

Üheksateistaastane Ukraina viiuldaja Sofiia Yavorska lõpetas hiljuti Stoljarski nim. Odessa muusikalise eriinternaatkooli A.M. Lapteva juhendamisel. Hetkel omandab ta bakalaureusekraadi Kiievi Tšaikovski nim. Konservatooriumis M.B. Kotorovõtši klassis. Sofiia võitis esikoha rahvusvahelisel kunstikonkursil „Constellation“ ja sai kolmanda koha Bogodar Kotorovitši nim. festivali konkursil. Ta sai ka diplomi David Oistrahhi konkursil. Lisaks osales ta meistrikursustel selliste väljapaistvate professorite juures nagu Zoya Nevgodovskaya (Ukraina,Saksamaa), Gernot Winischhofer (Austria), Dora Schwarzberg (Ukraina, Austria). Ukraina vastase sõja tõttu elab Sofia praegu Saksamaal.


Oleksii Klefas

Oleksii Klefas on Ukrainast pärit 21-aastane viiulimängija, kes elab ja õpib Odessas. Ta lõpetas Stolyarsky nimelist muusikakooli ning sellel aastal sai kätte bakalaureuse kraadi Neždanova nimelises Muusikaakadeemias Odessas. Oleksii on võtnud osa erinevatest muusikafestivalidest Poolas ja Šveitsis ning praegu on ta viiuldaja YSoU orkestris.

Seoses sõjaga Ukrainas elab Oleksii hetkel Saksamaal.


Kateryna Kolosok

Kateryna Kolosok sündis 1999 aastal Bila Tserkvas. Bakalaureuse kraadi on ta omandanud R.Glieri nimelises Muusikaakadeemias aastal 2019 ning hetkel täiendab ennast edasi samas koolis Andrii Pavlovi klassis. Kateryna on osalenud Kryla Open Opera Ukraina projektis, kus mängis barokkorkestris. Samuti on ta kammermuusikuna võtnud osa Denis Severini ja Nicholas Parle’i meistrikursustest .

Seoses sõjaga kodumaal elab Kateryna hetkel Berliinis.


Hanna Sava

Hanna Sava on noor viiuldaja, kes hetkel õpib 2. kursusel Kiievi Tšaikovski nimelises Konservatooriumis professor Nina Sivachenko viiuliklassis. Hanna on õpinud Chernivtsi I Muusikakoolis  Lyudmila Shapko käe all ning lõpetanud ka Vorobkevitši nimelise Kunstikolledži Viktor Paranyuki juhendamisel. Hanna on osalenud Oleh Krysa, Aleksey Semenenko ja teiste viiuldajate meistriklassides. Lisaks sellele on ta olnud Ukraina Noorte Sümfooniaorkestri ja UNTAM Sümfooniaorkestri viiuldaja.

Seoses sõjaga Ukrainas elab Hanna Sava hetkel Sloveenias.


Luchiia Koval

21. augustil 2002. aastal Ukrainas sündinud Luchiia Koval astus Jacob Stepovoi nimelisse Muusikakooli juba kuueaastaselt. Aastast 2017 jätkas ta oma klaveriõpinguid Glieri nim. Muusikaakadeemias Kiievis, kus sai kätte Junior bakalaureusekraadi. 2021. aastal sai Luchiia sisse Ukraina riiklikku Tšaikovski nim. Muusikaakadeemiasse Oksana Ryndenko klaveriklassi.

Luchiia on pälvinud esikohti mitmetel riiklikel ja rahvusvahelistel konkurssidel, sealhulgas Ivan Karabitsi nim. konkursil (Bakhmut, 2020), Grand Prix rahvusvahelisel konkurss-festivalil “Inna-Brovary” (2019), rahvusvahelistel konkurssidel “Chestnut Piano” (2019) ja “Odesa Music Olymp” (2021) ning pianistide lahtisel võistlusel “Modern music workshop 2021”.

Luchiia Koval on esinenud koos Glieri nim. Akadeemia Sümfooniaorkestriga (dirigent Vitaly Protasov), Ukraina Riikliku Akadeemilise Sümfooniaorkestriga (dirigent Yuri Litun) ning Sümfooniaorkestriga Mykola Lysenko juhatusel.

Enamgi veel, Luchiia on võtnud osa Yuri Kot, Antoni Baryshevsky ja Roman Lopatynsky meistrikursustest.

Seoses sõja ja Venemaa agressiooniga Ukrainas, Luchiia oli sunnitud põgenema Viini, Austriasse, kus ta hetkel püüab alustada uut elu.